Top

Rodzaje stali

Niezbędne akcesoria, bez którego nie można znakować poprzez uderzanie lub naciskanie

Pojedyncze znaczniki są wykonane z hartowanej stali narzędziowej (58-60 HRC). Znaki – grawerowane są cyfry lub litery od 1 mm do 10 mm. Gwarantujemy wysoką jakość, precyzję wymiarów w ramach standardowych tolerancji, długą żywotność doskonale wygrawerowanych znaków.

Jeśli potrzebujesz tylko konkretnych znaczników

Znaczniki o wysokościach 1,0 mm, 1,5 mm, 2,0 mm, 2,5 mm, 3,0 mm, 4,0 mm i 5,0 mm można zamawiać indywidualnie.


Kiedy potrzebujesz pełnego zestawu

Oczywiście możesz mieć znaczniki w plastikowym pudełku.

Małe pudełko
Zawiera 120 znaczników: 3 razy cyfry od 0 do 9, 2 razy alfabety, znaki specjalne i 20 pustych znaczników.

Duże pudełko
Ta sama zawartość co w Małym pudełku ale dodatkowo pinceta, klucz imbusowy, rękojeść ręczna i uchwyt do czcionek odpowiedni do wybranego rozmiaru czcionek.


Kasety znakujące

Precyzyjna konstrukcja zapewniająca doskonałe efekty

Nadają się do znakowania powierzchni płaskich poprzez uderzenie (ręczne lub pneumatyczne) lub do znakowania części cylindrycznych po obwodzie. Wybór kasety typu zależy od typu maszyny oraz od wybranego pomocniczego wspornika prowadzącego. Dostarczamy różne typy kaset znakujących z jedną, dwiema lub trzema liniami, dla wszystkich rozmiarów rodzajów znaczników.

Standardowe są wkładane do odpowiedniej kasety liniowej, która może być używana z jedną z naszych maszyn udarowych lub jako ręczne narzędzie do znakowania kolcem rysikiem.


Mikromarker

Proste oznaczenie znakiem kontrolnym

Mikromarker jest zwykle używany do szybkiego znakowania. Siła uderzenia powstaje w wyniku wewnętrznego uderzenia ręką. To przydatne, uniwersalne i lekkie narzędzie, które można nosić w kieszeni. Ma prostą konstrukcję i jest wykonane z wysokiej jakości stali, gwarantującej długą żywotność.

 • regulowana moc: 5 – 50 kg
 • dostępne są różne oznaczenia: litery, cyfry lub symbole – do wysokości znaku do 2,5 mm lub na życzenie do 3mm
 • mikromarker dostarczamy w postaci prostego stempla ręcznego: włożony pin z ostrą końcówką można zamienić na dowolny inny z wygrawerowanymi oznaczeniami.

When you need just new pin


Głowice znakujące

Znakowanie numerów seryjnych

MB2 – automatyczna głowica numerująca

Znakowanie numerów seryjnych (następujących po sobie) na każdym produkcie może stać się prostą operacją!

 • Wykonane przy użyciu najnowszych metod produkcji automatyczne głowice numerujące oznaczają kolejne numery i mogą być dostarczane do indeksowania po każdym cyklu lub po każdym drugim, trzecim, czwartym lub piątym cyklu (nie można ich zmienić).
 • Dostępne rozmiary znaków to: 1 mm, 1,5 mm, 2 mm, 2,5 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm i 10 mm o standardowej, średniej i wąskiej szerokości. Można używać zarówno liter, jak i cyfr.
 • Rodzina głowic numerujących MB2 obejmuje ponad 200 odmian.

MB14 – ręczna głowica numerująca

Głowicę numerującą MB14 można ustawić z dowolnej liczby kółek, a wszystkie są ręcznie ustawiane w żądanej pozycji. Jest to ręczna wersja MB2.

 • Koła o wielkości znaków do 5 mm mają 14 podziałek. Na przykład możesz mieć cyfry 0-9, a także 4 dodatkowe znaki (litery lub cyfry) na każdym kole.
 • Alfabet jest zwykle podzielony na litery A-M i N-Z lub możesz wybrać dowolną kombinację liter i cyfr.

MB5 – mała ręczna głowica numerująca

Głowica numerująca MB5 jest przeznaczona do użytku ręcznego. Pozwala na łatwą i szybką wymianę oznaczonego numeru, kompaktowe wymiary. Jest to przenośne, kieszonkowe narzędzie.

 • Ustaw koła ręcznie i ustal pozycję za pomocą sworznia.
 • Możesz użyć trzpienia ręcznego, aby użyć głowicy jako narzędzia ręcznego lub trzpienia maszynowego do połączenia z maszyną udarową.
 • Standardowo istnieje możliwość wykonania tej głowicy z maksymalnie 15 kołami o wysokości znaków 3 mm.

Zapytaj nas o możliwość wykonania specjalnej głowicy numerującej zgodnie z Twoimi potrzebami.


Znaczniki ręczne

Potrzebny jest młotek

Stemple ręczne są dostarczane jako zestaw A-Z lub 0-9 w standardowej wysokości 1 mm – 12 mm. Produkowane są z wysokogatunkowej stali i hartowane do 58-62 HRC zgodnie z normą grawerowania DIN1451.

Jesteśmy w stanie dostarczyć również stempel ręczny z logo lub specjalnym symbolem.


Potrzebujesz czegoś innego?

Przygotujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie