Top

Znakowanie metali

Znakowanie części i produktów wykonanych z metalu i różnych stopów jest najbardziej powszechne. Materiały metaliczne można znakować różnymi technologiami w zależności od innych parametrów znakowania. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, jak często etykieta będzie się zmieniać i jakie lub ile znaków będzie zawierać etykieta.

Znakowanie laserowe, mikroudarowe , grawerowanie lub wytłaczanie mechaniczne jest idealne do znakowania części metalowych i stopowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w znakowaniu w metalu, dzięki czemu możemy doradzić klientowi i dobrać odpowiednią metodę lub całe rozwiązanie.


Jak oznakować metal

Znakowanie laserowe części metalowych ma tendencję do kontrastu z podłożem. Powierzchnia materiału reaguje na promień lasera i wymagana grafika zostaje wypalona. W niektórych przypadkach znakowania laserowego można uzyskać zabarwienie (w zależności od rodzaju stopu i zawartości poszczególnych pierwiastków). Niektóre z naszych laserów umożliwiają również grawerowanie głębszych śladów na metalu.

W celu uzyskania szybkiego i głębokiego znakowania bardziej odpowiednie może być użycie znakowania mikropunktem lub tłoczenia. Zalecamy znakowanie obwodowe do znakowania części cylindrycznych lub okrągłych na obwodzie lub wzdłuż. Jest więcej opcji, jeśli jesteś zainteresowany znakowaniem na częściach metalowych, skontaktuj się z nami.