Top
Trwałe i estetyczne znakowanie metalu | Automator

Znakowanie metali

Znakowanie części i produktów wykonanych z metalu i różnych jego stopów jest niezwykle powszechne w wielu różnych branżach, m.in. przemyśle ciężkim, samochodowym, budownictwie, lotnictwie, medycynie czy jubilerstwie. Materiały metaliczne można znakować różnymi technologiami, których dobór zależy od różnych parametrów, takich jak np. wygląd, wielkość i liczba znaków czy symboli, częstotliwość zmiany etykiety, wielkość znakowanego elementu lub produktu czy cel, w jakim mają zostać na metal naniesione oznaczenia. Może być to cel informacyjny, potrzeba identyfikacji marki, personalizacja czy identyfikacja.

Jednym z kluczowych elementów podczas wyboru metody znakowania, jest rodzaj metalu. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć oraz celu, w jakim sięgasz po znakowarki, możesz wybrać pomiędzy laserowym znakowaniem metalu, znakowaniem mikroudarowym, grawerowaniem czy wytłaczaniem mechanicznym. Bez względu na to, czy chcesz oznakować elementy wykonane np. z miedzi, aluminium, stali nierdzewnej, mosiądzu, metali szlachetnych, stali stopowej czy metali powlekanych, doradzimy Ci odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli osiągnąć zamierzony efekt.


Trwałe i estetyczne znakowanie metalu | Automator

Jak oznakować metal?

Znakowanie laserowe części metalowych pozwala na osiągnięcie trwałego, czytelnego efektu, który zachowuje duży kontrast w stosunku do podłoża. Powierzchnia materiału reaguje na promień lasera, w rezultacie czego grafika zostaje wypalona. W niektórych przypadkach znakowania laserowego metalu można uzyskać zabarwienie  – zależy to od rodzaju stopu metalu i zawartości poszczególnych pierwiastków. Niektóre z laserów Automator umożliwiają również grawerowanie głębszych śladów na metalu.

W celu uzyskania szybkiego i głębokiego znakowania, bardziej odpowiednie może okazać się znakowanie mikropunktem lub tłoczenie. do znakowania części cylindrycznych lub okrągłych na obwodzie lub wzdłuż zalecamy znakowanie obwodowe.

Opcji jest wiele. Jeśli jesteś zainteresowany znakowaniem na częściach metalowych, skontaktuj się z nami.


Poznaj najnowszą, niezawodną znakowarkę przenośną - mobilny laser COLIBRI

X