Top
Automator - producent znakowarek ręcznych i innych urządzeń do trwałego znakowania

Lider znakowania przemysłowego - producent znakowarek, któremu możesz ufać

Automator Polska sp. z o.o. działa jako spółka zależna Automator Marking Systems SrL – największego na świecie producenta maszyn i urządzeń do nanoszenia na produkty logotypów, kodów kreskowych,  tekstów, numerów i innych oznaczeń, służących identyfikacji i śledzeniu stanów magazynowych, a także pełniących funkcję informacyjno-promocyjną. Poprzez spółki zależne należące do Grupy oraz sieć dystrybutorów, Automator Marking Systems SrL obsługuje Klientów pochodzących ze wszystkich regionów Europy  Środkowej i Wschodniej, dostarczając im nowoczesne technologie oraz systemy do trwałego znakowania przemysłowego.

Jesteśmy producentem oraz dostawcą kompleksowych rozwiązań z zakresu trwałego znakowania, z których korzystają na co dzień zarówno małe firmy, jak i międzynarodowe koncerny. ​Służymy doradztwem i konsultacjami, przygotowujemy i dostarczamy rozwiązania „pod klucz” oraz pozostajemy w kontakcie z Klientem zarówno w trakcie realizacji projektu, ale także po jego zakończeniu. Budujemy relacje z naszymi Klientami na wzajemnym zaufaniu i rzetelności.

 

Producent urządzeń do znakowania, który słucha Twoich potrzeb

Zrealizowaliśmy do tej pory wiele skomplikowanych projektów – wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy zarówno pojedyncze znakowarki, jak też dedykowane, rozbudowane stanowiska, które pomagają Klientom nanosić oznakowania w sposób trwały, zautomatyzowany, powtarzalny oraz masowy. Dajemy możliwość doboru technologii znakowania m.in.:

  • do rodzaju materiału, z jakiego wykonana jest powierzchnia znakowanych elementów,
  • do wielkości tych elementów oraz ich ogólnej liczby,
  • planowanej częstotliwości zmian znakowania,
  • docelowego efektu, jaki Klient chce osiągnąć.

Produkujemy i oferujemy m.in. nowoczesne i sprawdzone technologie do znakowania laserowego, różnego rodzaju grawerki, maszyny do tłoczenia termicznego (na gorąco), prasy, urządzenia do znakowania obwodowego oraz urządzenia do znakowania mikropunktowego.

 


Automator Marking Systems | Trwałe znakowanie produktów

Poznaj nasz zespół:

Adam Sobota, dyrektor zarządzający Automator Polska

Adam Sobota

Dyrektor Zarządzający
Karol Tomborek, regionalny kierownik sprzedaży w Automator Polska

Karol Tomborek

Regionalny Dyrektor Sprzedaży
Marcin Szukay, Specjalista ds. technicznych | Automator

Marcin Szukay

Specjalista ds. technicznych

Mediolan, Włochy

Wszystko zaczęło się w Mediolanie

Naszą misją jest projektowanie, produkcja i sprzedaż maszyn i systemów do znakowania, grawerowania, stemplowania, identyfikacji, kodyfikacji, śledzenia i ozdabiania wszelkiego rodzaju produktów o dowolnej powierzchni. Dzięki naszym urządzeniom Klienci mogą wzmacniać wartość swojego produktu, czyniąc go identyfikowalnym, łatwym w zarządzaniu w łańcuchu dostaw oraz jasno komunikującym markę i jej przesłanie.

Firma Automator została założona w 1940 roku przez Maurizio Barcilona. Wówczas powstała najstarsza, nieskomputeryzowana technologia znakowania uderzeniowego. Kolejne lata przyniosły rozwój innych, nieskomputeryzowanych technologii, m.in. tłoczenia na gorąco, tłoczenia na prasach i grawerowania. Punktem zwrotnym w historii firmy był rok 1985, w którym narodziły się pierwsze systemy do znakowania laserowego.

Przez 80 lat swojej obecności na rynku Automator stał się liderem w zakresie znakowania przemysłowego oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów urządzeń do trwałego znakowania. Obecnie jest nie tylko producentem oraz dostawcą niezawodnych i innowacyjnych maszyn do znakowania. Jest także prekursorem i wynalazcą wielu nowych technologii, co potwierdza pasję do branży i chęć pozostania przez cały czas w światowej czołówce.

Ponad 8 dekad doświadczeń w obszarze znakowania to:

  • 24 000 zadowolonych Klientów z całego świata,
  • 150 390 dostarczonych i zainstalowanych maszyn,
  • 7 różnych technologii znakowania dla różnych zastosowań i powierzchni
  • 70 różnych urządzeń pozwalających spełnić wszystkie potrzeby w zakresie znakowania przemysłowego,

Dowiedz się więcej o producencie znakowarek Automator na www.automator.com.

 

 

Kamienie milowe w rozwoju Automator Marking System Srl

lata 40-te

Automator - logo producenta znakowarek przemysłowych

Automator stawia pierwsze kroki w branży znakowania przemysłowego. Początkowo oferuje urządzenia do znakowania udarowego – najstarszą technologię, do dziś z powodzeniem stosowaną w laboratoriach oraz na liniach produkcyjnych.

 

lata 1960 – 1970

Automator - logo producenta znakowarek przemysłowych

Automator rozwija się i umacnia swoją pozycję jako znaczącego producenta i dostawcy urządzeń do znakowania. Tworzone są pierwsze technologie do grawerowania na gorąco oraz do tłoczenia, także niekomputerowe.

 

 

lata 1980 – 1990

Automator - logo producenta znakowarek przemysłowych

Ten okres to punkt zwrotny w historii rozwoju firmy. Do oferty wprowadzone zostają urządzenia do znakowania mikropunktowego jako pierwsze komputerowe technologie oferowane przez Automator. Szczególnie istotnym rokiem jest 1985, kiedy to wprowadzone zostają pierwsze skomputeryzowane systemy znakowania laserowego, m.in. Yag, YVO4, UV, Intra, CO2 oraz laser zielony. Wszystkie źródła dostępne są w różnych mocach.

 

lata 2000

Automator - logo producenta znakowarek przemysłowych

Kolejny rewolucyjny rok dla umacniania pozycji na rynku. Automator opracowuje nową technologię laserową aWaveTM z samoregulującą się częstotliwością znakowania. To zupełnie nowa koncepcja lasera o bardzo wysokiej wydajności, jednocześnie bardzo ekonomicznego. Urządzenie to pozwala na osiągniecie znaczących korzyści skali dzięki szerokiemu zakresowi zastosowania. Umożliwia znakowanie z wydajnością od 1W do 40W.

 

 

2010

Automator - logo producenta znakowarek przemysłowych

Automator konsoliduje swoją globalną obecność i wprowadza na rynek takie technologie laserowe, jak MOPA, laser zielony do znakowania na zimno, a także nowoczesne, autorskie wersje oprogramowania do sterowania urządzeniami znakoującymi.

 

 

2020

Automator - logo producenta znakowarek przemysłowych

Automator świętuje 80 lat obecności w branży znakowania przemysłowego. Z okazji swojego jubileuszu wprowadza ekskluzywne logo rocznicowe.

 

 

2021

Automator - logo producenta znakowarek przemysłowych

Automator opracowuje nową, odświeżoną, dynamiczną wersję logotypu. Jednoczesnie projektuje nowe, wydajne rozwiązania w zakresie znakowania. Zawsze – tak jak przez ostatnie 8 dekad – jest o krok przed konkurencją. Zawsze jego działajniom przyświeca chęć stosowania innowacji i oferowania najbardziej niezawodnych, wiarygodnych i ekonomicznych technologii.

Poznaj najnowszą, niezawodną znakowarkę przenośną - mobilny laser COLIBRI

X