Top
Bezpieczne i trwałe znakowanie szkła | Automator

Znakowanie szkła

Szkło jest materiałem o szerokim spektrum zastosowania. Wykorzystywane jest nie tylko do produkcji szyb, butelek czy szklanek, pokali i innych naczyń. Używa się go do konstruowania soczewek i pryzmatów, do tworzenia gadżetów ozdobnych (np. statuetki, dyplomy), do wykonywania ozdobnych blatów ław i stołów, czy w zastosowaniach budowlanych (np. jako element wykończeniowy wnętrz, np. szklane drzwi, szklane panele ścienne czy szklane ścianki działowe). Jest delikatnym materiałem i dlatego wymaga też specjalnych technologii, umożliwiających jego znakowanie. Muszą one zapewniać bezpieczeństwo znakowanego elementu (minimalizacja ryzyka uszkodzenia), precyzję oraz łatwość stosowania. Każdy rodzaj szkła wymaga innego podejścia. Bardziej wytrzymałe przedmioty i elementy szklane można znakować mikropunktem bez naruszania jego wewnętrznej struktury. Inną, szczególnie polecaną technologią znakowania szkła, jest grawerowanie laserowe przy użyciu lasera CO2.


Bezpieczne i trwałe znakowanie szkła | Automator

Grawerowanie laserowe szkła - dokładne i precyzyjne

Ta metoda pozwala na trwałe i precyzyjne znakowanie zarówno powierzchni, jak też środka / głębi materiału. Nie zmienia właściwości szkła, nie wymaga dodatkowych materiałów eksploatacyjnych (np. przygotowywania wzorów czy szablonów), jest też metodą bezdotykową i bezpośrednią. Pozwala na osiągnięcie efektu spełniającego najwyższe standardy wizualne, w tym także zapewniającego czytelność bardzo drobnych detali. Dzięki grawerowaniu laserowemu na szkło można nanosić zarówno pojedyncze znaki i symbole, jak też bardziej skomplikowane obrazy, uzyskując przy tym także efektowną, matową powierzchnię.

Zaletą obu rekomendowanych metod (znakowanie laserowe szkła i znakowanie mikropunktowe szkła) są przede wszystkim szerokie możliwości obróbki graficznej dzięki systemom sterowanym komputerowo.


Poznaj najnowszą, niezawodną znakowarkę przenośną - mobilny laser COLIBRI

X