Top
Przenośna, mobilna znakowarka laserowa Automator

Precyzyjny laser przenośny COLIBRI

Laser COLIBRI o wygodne i funkcjonalne urządzenie mobilne o stosunkowo niewielkiej wadze, które pozwoli na szybkie i dokładne znakowanie dużych i małych powierzchni na rozmaitych materiałach. Wersja COLIBRI spełnia wymagania klasy bezpieczeństwa I.

Jakie są zalety mobilnej znakowarki laserowej COLIBRI?

  • Wygoda użytkowania – głowicę lasera umieszczasz w specjalnym, ergonomicznym uchwycie, dzięki czemu możesz oznakować dowolnie wybrane przez Ciebie miejsce na przedmiocie lub materiale.
  • Bezpieczeństwo operatora urządzenia – ten laser posiada opatentowany system ochrony operatora, który zapobiega niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się wiązki laserowej.
  • Funkcjonalność i wydajność: przesuwając przenośny laser nad powierzchnią, możesz oznakować materiał kilku różnych miejscach i to zaledwie w kilka sekund.
  • Uniwersalność: za pomocą tego przenośnego lasera możesz znakować materiał dowolną grafiką, symbolami lub kodami.

Kompletny mobilny system laserowy obejmuje:

  • głowicę laserową z uchwytem,
  • kabel światłowodowy w osłonie ochronnej,
  • jednostkę sterującą,
  • układ pneumatyczny do aktywacji czujnika ciśnienia.


Przenośna, mobilna znakowarka laserowa Automator

Jak wykorzystać mobilny laser do znakowania?

Największą zaletą mobilnego lasera do znakowania COLIBRI jest możliwość zoptymalizowania za jego pomocą procesów produkcyjnych pod kątem czasu i wydajności. Wymiary i waga urządzenia pozwalają na jego swobodne przemieszczanie w przestrzeni roboczej. To sprawia, że proces znakowania staje się niezwykle elastyczny, bowiem  łatwo jest osiągnąć efekt zgodny z oczekiwaniami i potrzebami.

Przenośny laser do znakowania jest szczególnie przydatny wówczas, gdy materiał lub produkt – ze względu na swoje rozmiary czy ciężar – nie może być łatwo przetransportowany do stacjonarnych stanowisk znakowania. Dzięki temu możliwe staje się precyzyjne i trwałe znakowanie części oraz produktów bez konieczności zmiany ich lokalizacji – np. bezpośrednio na miejscu produkcji lub montażu, a także w magazynie. Znacząco usprawnia to procesy produkcyjne i zarządzanie gospodarką magazynową. Skraca to także procesy logistyczne i pozwala zaoszczędzić czas związany na przygotowanie materiałów do znakowania. Przenośna znakowarka laserowa jest zawsze dostępna tam, gdzie jest potrzebna. Minimalizuje to przestoje związane z oczekiwaniem na dostęp do stacjonarnych systemów znakowania i zwiększa efektywność operacyjną.

Przenośna znakowarka laserowa COLIBRI jest zalecana do stosowania na szerokim zakresie materiałów, co czyni ją niezwykle wszechstronnym narzędziem. Do materiałów, na których możemy efektywnie wykonywać znakowanie, należą między innymi: stal nierdzewna, aluminium, mosiądz, anodowane powierzchnie, powierzchnie czernione i malowane, różnego rodzaju tworzywa sztuczne, poliamid, guma, a nawet beton. Taka różnorodność aplikacji sprawia, że mobilna znakowarka laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla branż takich jak przemysł metalowy, motoryzacyjny, budowlany czy produkcja urządzeń elektronicznych.

Stosowanie przenośnego lasera do znakowania zapewnia wysoką jakość oraz estetykę oznaczeń. Jednocześnie zwiększa efektywność procesów produkcyjnych, co jest kluczowe w dynamicznie rozwijających się sektorach przemysłu. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii laserowych, przenośne znakowarki laserowe oferują niezrównaną precyzję, trwałość oznaczeń oraz możliwość stosowania na szerokiej gamie materiałów, co czyni je niezbędnym narzędziem w nowoczesnej produkcji.


Parametry techniczne

Źródło wiązki laserowej

włókno YB

Długość fali

od 1.050 nm do 1.090 nm

Moc wyjściowa

20 W

Moc wejściowa

220 V

Wymiary głowicy lasera

480 x 178 x 410 mm

Waga lasera

3 kg

Chłodzenie

powietrzem

IP certyfikat

IP30

Pole znakowania

100x100mm, 60x60mm

Minimalne ciśnienie powietrza

2 bary


Poznaj najnowszą, niezawodną znakowarkę przenośną - mobilny laser COLIBRI

X