Top
Skórzane siedzenie oznakowane urządzeniem Automator

Znakowanie na gorąco - perfekcja detalu dla perfekcyjnej marki

Jeden z naszych Klientów – duży światowy producent – wykonuje skórzane elementy do foteli samochodowych dla prestiżowych marek motoryzacyjnych. Jest to widoczna część siedzenia, więc wszystko musi być idealne. Ze względu na „segment premium”, do jakiej należą odbiorcy Klienta, znakowanie musi spełniać najwyższe standardy estetyki i dbałości o detale. Co więcej, ta część fotela jest narażona na dość duże zużycie i ścieranie – ważna jest więc jakość wykonania. Fotel samochodowy w przypadku takich marek staje się bowiem czymś więcej, niż tylko miejscem do siedzenia. Jest elementem podkreślającym prestiż, gwarantującym wygodę, bezpieczeństwo, ale także utożsamia wartości niesione przez markę, stając się nośnikiem jej misji i wizji.


Stanowisko znakujące - laserowe znakowanie na lini produkcyjnej | Automator

Testy, testy i jeszcze raz testy...

Zgodnie z wymaganiami dostarczyliśmy urządzenie, które zostało specjalnie zmodyfikowane, by uwzględnić oczekiwania Klienta. Załadunek i rozładunek elementu skórzanej tapicerki jest wykonywany ręcznie przez operatora. System załadunku składa się z dwóch faz – jedna to znakowanie, druga to wymiana oznaczonej części. Gorące części maszyny są osłonięte osłoną ochronną.

Skóra, która jest bardzo szlachetnym materiałem organicznym, wymaga specjalnego traktowania. Szczególnie, jeśli jej gatunek należy do najwyższej półki, po jaką sięgają prestiżowe marki samochodowe, by wykonać skórzane detale do wnętrz wytwarzanych przez siebie aut. Konieczne więc było wykonanie serii testów, które pozwoliły znaleźć najlepszą temperaturę oraz wyprodukowanie specjalnego, dedykowanego stempla do wytłaczania logo. Wyjątkowa jest także głowica grzewcza. Utrzymuje stałą temperaturę wykonując ponad 1000 oznaczeń na jedną zmianę.


Potrzebujesz czegoś innego?

Przygotujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie

Poznaj najnowszą, niezawodną znakowarkę przenośną - mobilny laser COLIBRI

X