Top

Obecnie większość firm produkcyjnych boryka się z wieloma problemami, które w istotny sposób mogą wpłynąć na ich rozwój i dalsze funkcjonowanie na rynku. Ciągle zmieniające się otoczenie gospodarcze stawia przed nimi wiele wyzwań, które dotyczą m.in. skalowania produkcji, kierunków rozwoju w przyszłości oraz sposobów i możliwości pozyskiwania nowych klientów. Wraz z nimi pojawia się także pytanie, czy założona wielkość produkcji może być osiągnięta z oczekiwaną jakością i wydajnością przy wykorzystaniu posiadanych w danym momencie technologii. Wniosek, jaki najczęściej pojawia się jako efekt tych rozważań jest taki, że by sprostać nowym wymaganiom, konieczne byłoby pozyskanie nowych technologii – a to wiąże się ze znacznymi inwestycjami. Niestety w wielu przypadkach nie jest to jednak możliwe, ze względu na brak dostępnych środków, jakie można byłoby przeznaczyć na inwestycje. Czy jest wyjście z tej sytuacji? Tak – przedstawiamy możliwości finansowania, z jakich możesz korzystać, decydując się na oferowane przez nas urządzenia i technologie do znakowania przemysłowego.

Wynajem technologii do znakowania

Jest to najprostszy sposób, by zacząć korzystać z nowej technologii bez jej kupowania. W tym przypadku współpraca jest oparta o umowę najmu, w której ustalany jest miesięczny lub tygodniowy czynsz. Użytkownik może rozpocząć użytkowanie maszyn do znakowania niemal natychmiast po podpisaniu umowy. Wszystkie płatności za wynajem technologii są rozliczane bezpośrednio w koszty. W większości przypadków ustalana jest minimalna długość najmu, a gdy sytuacja tego wymaga – istnieje także możliwość uzgodnienia czynszu w nierównych ratach można ustalić czynsz zakładający stawki zmieniające się w zależności od okresu współpracy (im dłuższy okres najmu, tym bardziej czynsz maleje).

Rozłożenie płatności za zakup w czasie

Jest to zasadniczo udzielenie pożyczki przez dostawcę, w ramach której niezbędne inwestycje w zakup sprzętu są rozłożone w uzgodnionych ramach czasowych i dzięki temu nie obciążają przepływów pieniężnych użytkownika.

Leasing finansowy

Jest to dobrze znana opcja finansowania, w której użytkownik zawiera umowę z firmą leasingową na finansowanie zakupu za pomocą leasingu finansowego. Ze względu na to, że nasza firma od lat współpracuje z kilkoma renomowanymi firmami leasingowymi o ugruntowanej pozycji, jesteśmy w stanie zaoferować tę opcję finansowania, w dodatku na lepszych niż standardowe warunkach.

Leasing operacyjny

Opcja ta jest podobna do leasingu operacyjnego na samochody – klient wybiera maszynę, uzgadnia długość leasingu operacyjnego oraz czy jest on z serwisem włącznie czy bez. Następnie klientowi przedstawiana jest oferta miesięcznych opłat za użytkowanie maszyny. Na koniec uzgodnionego okresu leasingu operacyjnego klient decyduje, czy chce zwrócić maszynę, wykupić ją po preferencyjnej cenie czy kontynuować leasing operacyjny, jednak na nowych, korzystniejszych warunkach. Często stosowaną opcją jest to, że po zakończeniu uzgodnionego okresu leasingu operacyjnego użytkownik zwraca używaną maszynę i otrzymuje nową w ramach nowej umowy zawartej na kolejny okres. Zaletą jest to, że użytkownik wrzuca wszystkie płatności z tytułu leasingu operacyjnego bezpośrednio w koszty.

Pełny outsourcing

To najciekawsza opcja finansowania, w której klient płaci za wykorzystane moce produkcyjne dostarczonej maszyny lub technologii i nic więcej. Podstawowe warianty to stała miesięczna opłata za użytkowanie (okres najmu) lub wręcz opłata związana z cyklem produkcyjnym, technologicznym – zazwyczaj w przypadku znakowania przemysłowego ustalana jest stawka za jedno oznaczenie. Użytkownik płaci zatem tylko za to, do czego faktycznie wykorzystał maszynę. Ta opcja ma kilka fundamentalnych zalet – płatności idą bezpośrednio w koszty, płacisz tylko za rzeczywistą pracę wykonaną przez maszynę, a dodatkowo dostawca gwarantuje dostępność maszyny i jej serwis. Dlatego w przypadku wystąpienia usterki dostawca wymienia maszynę na sprawną bez dalszych skomplikowanych rozwiązań, a użytkownik kontynuuje produkcję.

Jest to chyba najbardziej wyrafinowany wariant finansowania zakupu technologii do znakowania, w którym klient płaci za wykorzystaną zdolność produkcyjną dostarczonej maszyny lub technologii i nic więcej. Podstawowe warianty to stała miesięczna opłata za użytkowanie (podobnie jak w przypadku leasingu) lub płatność związana z cyklem produkcyjnym, technologicznym – zazwyczaj w przypadku znakowania przemysłowego uzgadnia się stawkę za znakowanie. Tym samym użytkownik płaci tylko za to, do czego faktycznie wykorzystał maszynę. Opcja ta ma kilka istotnych zalet:

  • płatności trafiają bezpośrednio w koszty,
  • płaci się tylko za pracę faktycznie wykonaną przez maszynę,
  • dostawca gwarantuje dostępność maszyny i jej serwis.

Dzięki temu, w przypadku wystąpienia usterki, dostawca wymienia maszynę na sprawną bez konieczności załatwiania dodatkowych, skomplikowanych formalności, a użytkownik może bez zakłóceń i przestojów kontynuuje produkcję.

——-

Automator oferuje swoim klientom wszystkie powyższe opcje finansowania zakupu nowych technologii do znakowania. Jesteśmy gotowi przygotować ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb i możliwości. Skontaktuj się z nami, by porozmawiać o szczegółach finansowania.

 

Zobacz także: Jak obniżyć koszty znakowania przemysłowego?

Poznaj najnowszą, niezawodną znakowarkę przenośną - mobilny laser COLIBRI

X